pruszkowska karta mieszkańca
Program jest elementem realizowanej przez miasto polityki społecznej.
Działanie to ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców, budowanie szerokiej oferty zaspokajania potrzeb społeczności lokalnej, w tym możliwości spędzania wolnego czasu dla mieszkańców, dostępności do form działalności i wydarzeń kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych.
Udział mieszkańców w programie ma na celu przyczynić się do większego uczestnictwa w społecznym życiu miasta oraz zaktywizować środowiska gospodarcze do większej podaży usług, a także do zwiększenia wpływów miasta z tytułu udziału w podatku od osób fizycznych.
pruszkowska karta mieszkańca - INFORMACJE
Warunkiem otrzymania Pruszkowskiej Karty Mieszkańca jest zamieszkiwanie na terenie Miasta Pruszków (potwierdzone deklaracją w zeznaniu podatkowym za ostatnio rok podatkowy) oraz rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie (bez względu na to czy osiągany jest dochód).
W przypadku osób nie osiągających dochodu, wymagane jest zaświadczenie z Urzędu Skarbowego zawierające informację o zamieszkiwaniu w Mieście Pruszków i bycia zarejestrowanym podatnikiem w pruszkowskim urzędzie.
Karta wydana jest na wniosek.
Karta ważna jest 3 lata od momentu wydania lub przedłużenia.
Karta potwierdza uprawnienia mieszkańców miasta do korzystania z ulg, zwolnień i preferencji aktualnie oferowanych przez podmioty uczestniczące w Programie „Pruszkowska Karta Mieszkańca”.
Karta Wnioski można składać od poniedziałku do piątku:
w Urzędzie Miasta Pruszkowa (ul. J.I. Kraszewskiego 14/16): w godzinach pracy Urzędu w pokoju nr 14
w Punkcie Obsługi Mieszkańca mieszczącym się w budynku dworca PKP.
Wniosek można złożyć elektronicznie: https://pruszkow.informica.pl/
3 328
Liczba wydanych kart
w 2021 r.
23 244
Liczba wydanych kart na 31.12.2021 r.
KORZYŚCI Z POSIADANIA KARTY mieszkańca
Bezpłatna komunikacja miejska dla posiadaczy Pruszkowskiej Kart Mieszkańca.
Zniżki oferowane przez jednostki miejskie:
Miejska Kryta Pływalnia „Kapry” - zniżki na bilety;
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego - wstęp bezpłatny;
Miejski Ośrodek Kultury im. A. Kamińskiego - bezpłatny wstęp na wybrane zajęcia zgodnie z regulaminem uczestnictwa w zajęciach umieszczonego na stronie www.mok-kamyk.pl;